Príbehy

FEMINA pomáha aj vo vzťahoch

FEMINA pomáha aj vo vzťahoch

Inšpirované skutočným príbehom so zreteľom na zachovanie anonymity a súkromia osôb a rodín, ktorým pomáhame. Preto niektoré skutočnosti (meno, okolnosti) sú upravené a fotografia je ilustračná. Avšak konkrétna pomoc pracovníčok FEMINY plne zodpovedá skutočnosti.

Kristína je moja jediná dcéra. Ako rodina žijeme v malej dedinke, v skromných podmienkach.  Kristína sa rozhodla odsťahovať do  mesta, kde si našla priateľa. Niežeby som ich láske nepriala, ale nie som ani nadšená. Dcéra má veľmi dobré srdce. Obávam sa, že práve to je jej teraz na škodu. Jej priateľ je nezamestnaný. Mám pocit, že Kristínu využíva. A pritom možno Kristína je tá, ktorá by si zaslúžila pomoc a mať pri sebe skutočného ochrancu.

Posledné dni mám podozrenie, že Kristína je tehotná, no ona sama odmieta so mnou o tom hovoriť. Nevedela som, čo robiť. Cítila som sa ako matka bezmocná. Zároveň som mala o Kristínu strach.  Zavolala som do Centra konkrétnej pomoci Femina, kde som im povedala, že si myslím, že dcéra je v druhom stave. Neviem to však naisto a neviem, ako s ňou komunikovať. Tam mi poradili zavolať do poradne Alexis. Rozprávala som s veľmi milou psychologičkou. Ako matka som sa cítila vypočutá. Vďaka cenným radám, ktoré som dostala, verím, že si opätovne vybudujem vzťah k dcére, aby mala ku mne dôveru a mohla mi otvorene povedať všetko.

Femina pomohla: