Príbehy

FEMINA pomohla, aby deti mali čo do úst vložiť

FEMINA pomohla, aby deti mali čo do úst vložiť

Inšpirované skutočným príbehom so zreteľom na zachovanie anonymity a súkromia osôb a rodín, ktorým pomáhame. Preto niektoré skutočnosti (meno, okolnosti) sú upravené a fotografia je ilustračná. Avšak konkrétna pomoc pracovníčok FEMINY plne zodpovedá skutočnosti.

Volám sa Eva. Meniny som tak vždy oslavovala na Vianoce. Závidela som deťom, ktoré to mali zvlášť a dostali viac darčekov. Tak som si to aspoň predstavovala.

Aktuálne som prišla o prácu. Som vyučená šička. Chcela som si privyrobiť šitím, keďže sme prišli o môj príjem. Avšak doma som nemala šijací stroj. Neboli naň peniaze. Rozmýšľala som, že by som mohla šiť rúška a tak aj pomôcť iným. Tak isto by som vedela ušiť oblečenie svojim deťom, prípadne susedom. Moja kamarátka, pracovníčka z miestneho úradu, mi poradila Centrum konkrétnej pomoci Femina. Zavolala som im a povedala o tom, ako veľmi by som potrebovala šijací stroj.  Pochopili moju situáciu a podarilo sa im zakúpiť šijací stroj pre mňa. Dnes šijem nielen rúška, ale dokonca som včera ušila aj  závesy. Mám z toho veľkú radosť. Takto si aspoň trošku privyrobíme a mám za čo kúpiť deťom trocha  jedla. Tiež sa mi snažia pomôcť s potravinovou pomocou, je to však náročnejšie v čase koronakrízy. Ale podarilo sa a včera nám prišiel balík trvanlivých potravín. Som rada, že vďaka pomoci FEMINY naše deti nie sú hladné. Som vďačná, že vďaka Femine môžem byť užitočná pre rodinu a spoločnosť aj ja.

Femina zabezpečila: 

  • šijací stroj pre rodinu, ktorá bola v núdzi,
  • lepšie životné podmienky pre rodinu,
  • potravinovú pomoc.