Príbehy

FEMINA pomáha nezamestnaným rodičom

Femina pomáha nezamestnaným rodičom

Inšpirované skutočným príbehom so zreteľom na zachovanie anonymity a súkromia osôb a rodín, ktorým pomáhame. Preto niektoré skutočnosti (meno, okolnosti) sú upravené a fotografia je ilustračná. Avšak konkrétna pomoc pracovníčok FEMINY plne zodpovedá skutočnosti.

Volám sa Alena a mám štyri krásne deti. Bola som dlhšie bez práce a nedarilo sa mi zamestnať. Aj keď som bola na viacerých pohovoroch, zamestnávatelia ma nechceli zobrať. Vraj mám veľa detí.  Môj manžel je na čiastočnom invalidnom dôchodku. Nájsť prácu pre neho v našom regióne nie je nikdy úplne jednoduché. Nevedeli sme, čo ďalej, ako dlho takto ešte zvládneme žiť.

Našťastie nám poradila švagriná, aby sme sa obrátili na  Centrum konkrétnej pomoci FEMINA, kde nám veľmi pomohli. Vďaka ich práci a húževnatosti sme získali finančnú podporu od nadácie. Paralelne nás Femina nakontaktovala na podnikateľa, ktorý ma zamestnal. Pre mňa to bolo úplné vykúpenie. Po čase sa i môj partner zamestnal a z najhoršieho sme boli vonku. Šanca na nový život. Opäť raz. Naša radosť však netrvala dlho. Prišla korona a obaja sme prišli o prácu. Sme opäť v náročnej situácii, ale vieme na koho sa môžeme obrátiť.

Femina pomohla: 

  • získať finančné prostriedky cez nadáciu,
  • nájsť prácu,
  • zastabilizovať situáciu v rodine,
  • zostať v kontakte a aj dnes pomáha riešiť situáciu.