Príbehy

Aj utajený pôrod je riešením

Femina - Aj utajený pôrod je riešením

Inšpirované skutočným príbehom so zreteľom na zachovanie anonymity a súkromia osôb a rodín, ktorým pomáhame. Preto niektoré skutočnosti (meno, okolnosti) sú upravené a fotografia je ilustračná. Avšak konkrétna pomoc pracovníčok FEMINY plne zodpovedá skutočnosti.

Vyrastala som v detskom domove, kde ma všetci volali Maja. Ako každý, aj ja som sa snažila postaviť na vlastné nohy. Prvé manželstvo mi nevyšlo, ale mám dve pekné a dobré deti. Hľadala som lásku ďalej. Myslela som, že to on bude ten pravý. Ale…rozišli sme sa. Zostala som tak sama, s dvomi deťmi. Do toho som zistila, že  som tehotná. Neplánovane. Pre mňa šok. Áno, bola som tehotná a môj bývalý partner to nechal celé na mňa. Nech sa sama rozhodnem, čo robiť.  Nevedela som, čo si počať. Vážne som uvažovala nad potratom, ale nechcela som zmariť život nevinného dieťaťa. Ale nevedela som si ani predstaviť, ako sama vychovám tri deti.

Snažila som hľadať pomoc aj cez internet a našla som web www.centrumfemina.sk. Napísala som im, aká je moja situácia a moje obavy. Ochotne mi vysvetlili všetky možnosti, ktoré mám k dispozícii. Neodsúdili ma zato, že som rozmýšľala nad potratom. Cítila som sa tak, že im môžem slobodne povedať, čo prežívam a čo cítim.  Nakoniec som sa rozhodla neísť na potrat. Vybrala som si možnosť utajeného pôrodu. Už len sa s tým zmieriť, že neuvidím vyrastať svoje dieťa. Avšak viem, že moje dieťa bude robiť radosť niekomu inému a dala som mu šancu žiť. Toto určite nebudem ľutovať.

Femina  poskytla: 

  • odbornú pomoc a poradenstvo, kde informovala Maju o jej možnostiach riešenia situácie,
  • informácie o priebehu utajeného pôrodu,
  • sprostredkovala stretnutie s odborníkmi, ktorí jej pomôžu prekonať toto obdobie.